Kuidas valida pulmatorti? Millele pöörata tähelepanu?

.

Pulmatordi valikule tuleb läheneda vastutustundlikult, nii nagu ka kogu pulma ja pulmabanketi korraldamisele. Pulmas on tort lõppakord, seetõttu pööratakse sellele palju tähelepanu.

Mitte ilmaaegu ei näe pulmatordid erilised ja imeilusad välja. Mõnikord on neil mitu korrust ja selline tort tuuakse spetsiaalsel laual. Muidugi, mõõdud ja konstruktsioon on tingitud ka suurest külaliste arvust.

Tihti mängitakse tordiväljatoomisega ja rõhutatakse ka õhtujuhtide poolt, mistõttu on neil ka üldine tähelepanu. See on küllaltki erutav moment. Peale selle, arvatakse, et esimese tüki peab lõikama noorpaar, hoides noapeast kinni koos. Mõnikord aga mängitakse see esimene tükk maha spetsiaalsel naljaoksjonil.

Nii et tort – pulma tähtis osa. Selle valimisest tuleb mõelda varakult. Seda enam, et pulmatorte tehakse tellimuse peale, mitte ei osteta lihtsalt kondiitripoest. Tavaliselt on pidulikud variandid kondiitripoe kataloogides ja erameistrite portfooliotes.

Peab olema võimalus tellida väikseid proovitükke, kui seda lubab rahakott. Vähemalt, sellise võimaluse olemasolu räägib tootja kohusetundlikusest ja tõsidusest. Ei saa ju valida tordi maitset fotode järgi kataloogis.

Kusjuures, ka koostisosade järgi võib valiku teha. Seda on parem teha varem: kondiitripoel on siis piisavalt aega tellida vajalikud koostisosad, teil aga on rohkem aega olla kindel nii retsepti kui ka vormistuse valikus.

Tordi suuruse aitab teil samuti määrata spetsialist, kuid te peate teadma ligikaudselt külaliste arvu. Tavaliselt arvatakse, et igale külalisele umbkaudu kakssada grammi. Kui ilmneb, et tort on üle kolme kilogrammi, siis on tort mitmekorruseline. Soliidsed kondiitriärid pakuvad sel juhul spetsiaalseid aluseid rendile.

Lõpptulemuse arvestus. Et valida pulmatorti, on vaja:

  • arvestada välja tordi suurus
  • valida maitse
  • vormistuse valimine

Kõike seda saate teha kogenud spetsialisti abiga, nii et alustage julgelt tootja otsinguid. Kui aga te juba teate, kes küpsetab teie peotordi, siis pöörduge tema poole kohe, kui olete külaliste arvu suhtes otsusele jõudnud.

Otsi

Reklaam